עושים סוף להתלבטות בין ספות מבד לספות מעור

לא על היופי לבדו צועד עולם העיצוב. 
ריהוט לבית נועד לשרת אתכם, הוא צריך להיות בראש ובראשונה פרקטי, שימושי, נוח ומותאם לצרכים של בני הבית. אחד מהשיקולים המשמעותיים ביותר בבחירת מערכות ישיבה הוא חומר הריפוד של מערכת הישיבה - עור או בד. אז איך תדעו מה מתאים לכם? ידע הוא כוח, הכירו את היתרונות והמגבלות של כל סוג ריפוד, כך תדעו מה יתאים לאורח חייכם באופן המושלם ביותר.

ריפוד עור - על הדבש ועל העוקץ

עור הוא חומר קל לתחזוקה, אטום יחסית ואף משתבח עם השנים.
פעולות ניקיון פשוטות, כמו שימוש במטלית לחה, מספיקות בכדי להסיר כתמים מריפוד העור ולכן הוא מתאים במיוחד לאנשים שאוהבים לארח ועושים זאת לעיתים תכופות או למשפחות עם ילדים קטנים וכן בעלי חיים. 

בפן העיצובי, אין ספק שהעור מוביל כשמדובר על מראה יוקרתי ומלכותי, במיוחד כשהוא מגיע בצבעי השחור או הלבן המרשימים. כמובן שאי אפשר להתעלם מיופיו המזמין והחושני בצבעים דרמטיים יותר כמו גווני אדום וחום. צבעים מתונים, כמו שמנת, אפור ובז' לעומת זאת, מתכתבים בהרמוניה עם הסביבה ומאפשרים גמישות עיצובית רחבה.

 עם זאת, לעור ישנן מגבלות אותן צריך לקחת בחשבון: הוא רגיש לשריטות וככל שזה נוגע לתקציב, ריפוד עור כרוך בעלויות ייצור גבוהות יחסית לריפוד בד, ולכן מערכת ישיבה בריפוד עור תהיה יקרה יותר ממערכת ישיבה בריפוד בד.

 

 

ריפוד בד - על המר והמתוק

כשאומרים ריפוד בד, אומרים שפע, מבחר ומגוון וזהו אחד היתרונות הגדולים של סוג הריפוד הזה.
מנעד רחב של צבעים, אפשרויות טקסטורות רבות, מרקמים שונים ובקיצור, אין סוף אופציות.
ריפוד בד מעניק גמישות עיצובית, התאמה לכל סגנון ודיוק בהתכתבות של מערכת הישיבה עם שאר הרהיטים והאלמנטים בסלון.
עם היתרונות של ריפוד הבד אפשר "לשבור" את העיצוב הקיים עם פריט שיבלוט בחלל, או להמשיך בקו ישר עם העיצוב הקיים.
יתרון משמעותי נוסף של ריפוד הבד הוא מחירו הנמוך יחסית לריפוד עור, דבר המאפשר החלפה וריענון של מערכת הישיבה אחת לכמה שנים.

 

בין המגבלות של הבד יש לציין את עמידותו, שכן מדובר בחומר המתבלה מהר יותר מעור.
בנוסף, ריפודי בד עשויים מחומרים שונים ומגוונים, לכן לא כל חומר יהיה קל לתחזוקה ולניקיון.  
עם זאת, בדים סינטטיים קלים יותר לניקוי, הם עמידים בפני חדירת נוזלים ולכן הם מומלצים יותר למשפחות עם ילדים קטנים.

טובים השניים מן האחד

אמנות, ביטוי עצמי ויצירתיות הם שמובילים היום את הטרנדים האופנתיים ביותר לעיצוב הסלון. אפשר לשלב בין מערכת ישיבה מבד ועור וליהנות משני העולמות, בלי רגשות אשמה.
בכל הנוגע לבדים, השימוש בטקסטורות מסייע להוספת עניין אבל יש להקפיד על מינון סביר, שכן ריבוי טקסטורות עלול לגרום לעומס ובלגן. נכון יהיה לשלב בדים חלקים בשטח הפנים של מערכות הישיבה, לצד כריות צבעוניות בעלות מרקם וטקסטורה ייחודיים. ככה יוצרים קו עיצובי מודרני פופולרי ששומר על סדר מצד אחד, ומשתעשע עם משחקי צבעים ומרקמים מצד שני.

 

כל סוג ריפוד והיתרונות שלו, עשו בחירה מושכלת ותזכו במערכת ישיבה שתענה על כל הצרכים והרצונות שלכם.