עושים סוף להתלבטות בין ספות מבד לספות מעור

לא על היופי לבדו צועד עולם העיצוב. ריהוט לבית נועד לשרת אתכם והוא צריך להיות בראש ובראשונה פרקטי, שימושי ומותאם לצרכים של בני הבית. שיקול משמעותי בבחירת מערכות ישיבה יהיה לפיכך החומר ממנו מורכב שטח הפנים של מערכת הישיבה- עור או בד.

היתרונות והמגבלות של העור
עור הוא חומר קל לתחזוקה, אטום יחסית ואף משתבח עם השנים. פעולות ניקיון פשוטות, כגון שימוש במטלית לחה, מספיקות בכדי למנוע כתמים. עור מתאים למשפחות שאוהבות לארח בחופשיות ואלגנטיות. 
מבחינת תכונותיו ראוי לציין את הגמישות והאלסטיות של העור שמקנות נוחות, אבל גם את הרגישות שלו לשריטות. ככל שזה נוגע לתקציב, ריפוד עשוי עור כרוך בעלויות ייצור גבוהות יחסית לריפוד בד והמחירים יהיו בהתאם. 
בפן העיצובי, אין ספק שהעור מוביל כשמדובר על מראה יוקרתי ומלכותי, במיוחד כשהוא מגיע בצבעי השחור או הלבן המרשימים. כמובן, שאי אפשר להתעלם מיופיו המזמין והחושני בצבעים דרמטיים יותר, כגון האדום והחום. צבעים מתונים, כגון שמנת, אפור ובז' לעומת זאת, מתכתבים בהרמוניה עם הסביבה ומאפשרים גמישות עיצובית רחבה.
היתרונות והמגבלות של הבד
ריפודי בד עשויים מחומרים שונים ולא כל חומר יהיה קל לתחזוקה וניקיון. לכן, בדים סינטטים מומלצים בשל עמידותם בפני חדירת נוזלים. הם מצטיינים
במאפייני תחזוקה וניקיון קלים, וניתן לטפל בהם בעזרת מטלית לחה או מגבון בלבד. בהיבט זה, בד מתאים למשפחות עם ילדים קטנים. 
אחד היתרונות הגדולים של הבד הוא המגוון העצום של צבעים בכל מניפת הקשת, המרקמים והטקסטורות המגוונות, שמאפשרים גמישות עיצובית והתאמה לכל סגנון וסביבה. אין ספור הדגמים והצבעים, מאפשרים לדייק ברמת ההתכתבות של מערכת הישיבה עם שאר הרהיטים והאלמנטים בחלל. מעלותיו אלו מסייעות "לשבור" או לחזק את הקו העיצובי הנקי והמסודר שמוביל הסגנון המודרני. בנוסף, אין מחלוקת שהבד משדר חמימות, מזמין ונעים למגע. 
בין המגבלות של הבד יש לציין את עמידותו, שכן מדובר בחומר שמתבלה מהר יחסית לעור ולאורך הזמן עלול לסבול מכתמים. יתרון משמעותי של הבד הוא המחיר הנמוך יחסית, שגם מאפשר להחליף ולרענן את מערכת הישיבה אחת לכמה שנים.
אלמנטים אופנתיים ליצירת אווירה מושלמת בסלון
אמנות, ביטוי עצמי ויצירתיות הם שמובילים היום את הטרנדים האופנתיים ביותר לעיצוב הסלון. מה שאומר למשל, שאפשר לשלב בין מערכת ישיבה מבד ועור וליהנות משני העולמות, בלי רגשות אשמה. בכל הנוגע לבדים, השימוש בטקסטורות מסייע להוספת עניין אבל יש להקפיד על מינון סביר, שכן ריבוי טקסטורות עלול לגרום לעומס ובלגן. כך למשל, שילוב של בדים חלקים בשטח הפנים של מערכות הישיבה, לצד כריות צבעוניות בעלות מרקם וטקסטורה ייחודיים, הוא קו עיצובי מודרני פופולרי, שמבקש לשמור על הסדר אבל בלי שנסבול משעמום.